logo swiss contribution logo mazowsze
Budowa systemu energii odnawialnej – kolektory słoneczne w zakładach opieki zdrowotnej, dla których organem tworzącym jest samorząd województwa mazowieckiego

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Polityka prywatności

Położony w urokliwej warszawskiej dzielnicy Wawer-Międzylesie, w malowniczym, otoczonym lasami i zacisznym miejscu. Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie jest jednym z najlepszych ośrodków leczniczych na Mazowszu. Historia szpitala ściśle związana jest z Polskimi Kolejami Państwowymi. Swoją działalność rozpoczął w 1960 roku, początkowo pod nazwą Szpital Kolejowy, od 1962 r. jako Centralny Szpital Kolejowy.

W styczniu 1999 r. został się jednostką organizacyjną samorządu województwa mazowieckiego, a od 2005r. działa pod nową nazwą „Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie”. W ramach statutowej działalności szpital udziela świadczeń zdrowotnych w trybie stacjonarnym. Hospitalizuje pacjentów na 15 oddziałach z 481 łóżkami (m.in chorób wewnętrznych; nefrologii; gastroenterolologii; kardiologii; otolaryngologii; neurologii, w tym rehabilitacji neurologicznej; ginekologii i położnictwa; neonatologii; chirurgii ogólnej i naczyniowej; chirurgii urazowo – ortopedycznej; urologii; okulistyki; anestezjologii i intensywnej terapii; dermatologii.), a także w trybie ambulatoryjnym (porady specjalistyczne w ramach poradni: gastroenterologicznej; kardiologicznej; nefrologicznej; neurologicznej; chorób płuc; reumatologicznej; ginekologiczno – położniczej; otolaryngologicznej; proktologicznej; chirurgii ogólnej; chirurgii naczyniowej; chirurgii urazowo-ortopedycznej; urologicznej; okulistycznej; endokrynologicznej; endokrynologicznej-osteoporozy; dermatologicznej; rehabilitacyjnej; medycyny nuklearnej i porady z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej).

Ponadto szpital posiada szeroką bazę diagnostyczną wykorzystywaną zarówno dla pacjentów leczonych stacjonarnie jak i ambulatoryjnie. Wykonywane są m.in. scyntygrafie; badania radiologiczne; tomografie; badania rezonansem; badania kardiologiczne; laboratoryjne.

Szpital wykorzystuje w najlepszy, praktyczny sposób nowe naukowe osiągnięcia, technologie i metody leczenia, stale podnosząc standardy opieki i leczenia pacjentów.

W ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy w szpitalu zostaną zainstalowane kolektory o łącznej powierzchni czynnej 432 m².

Więcej informacji o szpitalu:
http://www.mssw.pl/1/index.php

Szpital - widok ogólny

Instalacja solarna w szpitalu

 

Partnerzy

Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Marcina Kacprzaka w Płocku

Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii Spółka z o.o. w Zagórzu k/Warszawy

Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gostyninie

Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej św. Anny SPZOZ ul. Barska Warszawa

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie

Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej  w Dziekanowie Leśnym

Meditrans Ostrołęka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Ostrołęce

Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej - ul. Niekłańska Warszawa

Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach Sp. z o.o.

Samodzielny Wojewódzki Publiczny Zespół Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Radomiu

Multimedia

baner - kolektory mazovia